Kajetan Kubas zdobył I miejsce w zorganizowanym przez SP w Grzywnie Gminnym Turnieju Rummikub.
Gratulujemy:)
Kajetan Kubas zdobył I miejsce w zorganizowanym przez SP w Grzywnie Gminnym Turnieju Rummikub.
Gratulujemy:)
W oczekiwaniu na magię Bożego Narodzenia starsze klasy pojechały do teatru na spektakl pt. "Opowieść wigilijna". Choć w Toruniu padało, uczestnicy wycieczki mieli okazję chwilkę pospacerować, napić się gorącej herbaty, zrobić kilka zdjęć. Udało się też znaleźć " kamyczek" tuż obok pomnika Kopernika.
Maluchy z oddziałów przedszkolnych, jak co roku w okolicach Mikołajek, gościły w "FIKU - MIKU".
Klasa VIa, wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Wantowską, i p. Renatą Sztoltman, wybrała się do Torunia. Uczniowie obejrzeli odsłonięty mural "Piecza toruńska", Jarmark Bożonarodzeniowy i przeżyli liczne atrakcje świąteczne. Uczniowie byli także w kinie na filmie "Vajana 2". To był wspaniały dzień. Dziękujemy rodzicom za tak atrakcyjny prezent mikołajkowy.
Podobny prezent odebrali też uczniowie klasy 6b. Też byli w Toruniu w wychowawczynią, p. Mariolą Zygarską, i p. R. Sztoltman. Też oglądali film i też spacerowali po pięknej, świątecznej Starówce.
To był pełen emocji tydzień dla naszych młodych sportowców!
3 grudnia odbyły się w Chełmży Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Unihokeju dziewcząt klas 4-6. Choć dziewczynki dały z siebie wszystko, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i sportowym duchem, niestety nie dały rady awansować z grupy do kolejnej fazy rozgrywek. Mimo to doświadczenie zdobyte podczas tych zawodów z pewnością przyczyni się do ich dalszego rozwoju sportowego i będzie cenną lekcją na przyszłość.
Po występie dziewcząt przyszedł czas na chłopców, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Unihokeju. Nasi chłopcy pokazali ducha walki i determinację, zdobywając zasłużone trzecie miejsce. Gratulacje dla całej drużyny za ich wysiłek i zaangażowanie.
Skład: 1. Juliusz Gołaszewski, 2. Igor Nowaczyk, 3. Wiktor Kałdonek, 4. Wojciech Ramowski, 5. Maksymilian Śliwka, 6. Denis Gabrychowicz, 7. Christofor Fałkowski, 8. Adrian Szlosek, 9. Hubert Truszczyński.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
28 listopada 2024 r. w bibliotece w Skąpem odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego pt. "Wiersz o Misiu". Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Chełmża. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza, którego bohaterem jest Pluszowy Miś. Organizatorem konkursu była Filia Biblioteki Samorządowej w Skąpem. W konursie nie zabrakło prac naszych uczniów, którzy zajęli miejsca na podium:):
Kategoria I (6-7 lat)
II miejsce - Jakub Włodarski (Szkoła Podstawowa w Zelgnie)
III miejsce - Zofia Truszczyńska (Szkoła Podstawowa w Zelgnie)
Wyróżnienie - Mateusz Zacharek (Szkoła Podstawowa w Zelgnie)
Kategoria II (8-10 lat)
I miejsce - Lena Pawelec (Szkoła Podstawowa w Zelgnie)
II miejsce - Filip Czyż (Szkoła Podstawowa w Zelgnie)
W zorganizowanym przez naszych wuefistów turnieju mikołajkowym w siatkówce w grach singlowych wzięło udział 17 zawodników. Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych: chłopcy/dziewczęta klas 7-8 oraz chłopcy klas 4-6.
Wyniki:
Kategoria chłopców klas 7-8:
1. Łukasz Suchenek
2. Eryk Główny
3. Rafał Bogun
Kategoria dziewcząt klas 7-8:
1. Martyna Bogun
2. Natalia Adwent
3. Maria Furman
Kategoria chłopców klas 4-6:
1. Wojciech Ramowski
2. Igor Nowaczyk
3. Wiktor Kałdonek
Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców! To był emocjonujący turniej pełen pasji i sportowej rywalizacji.
Nasi uczniowie odnieśli sukces w Etapie Gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Strażacki trud".
Nagrodzeni:
* przedszkole: wyróżnienie Gabriela Adamczyk SP Zelgno opiekun Iwona Markiewicz
* klasy I-IV
I miejsce - Franciszek Graczyk kl. 4a SP Zelgno opiekun Beata Niedziałkowska
III miejsce - Maja Mucha kl. 4a SP Zelgno opiekun Beata Niedziałkowska
wyróżnienie Adam Zając kl. 2a SP Zelgno opiekun Iwona Cuprjak
* klasy V-VIII
I miejsce - Mikołaj Owczarczyk kl. 5a SP Zelgno
II miejsce - Dominik Cichy kl. 7b SP Zelgno
III miejsce - Wojciech Zieliński kl. 6b SP Zelgno
wyróżnienie Martyna Bogun kl. 8a SP Zelgno
Opiekun plastyczny: Beata Niedziałkowska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym:)
W listopadzie uczniowie klas 7 i 8 udali się do Obserwatorium w Piwnicach. Obiekt składa się z części optycznej oraz części radiowej. W pierwszej z nich można znaleźć miedzy innymi historyczny, niedawno odrestaurowany, astrograf Drapera oraz największy w Polsce teleskop optyczny o średnicy lustra 90 cm. Stoi przy nim oryginalny, nieużywany już do współczesnych badań, panel sterowania, który zachował się od lat 50-tych. Część radiowa obserwatorium to przede wszystkim majestatyczny, największy w Polsce radioteleskop RT-4 Kopernik o średnicy czaszy 32 m oraz mniejszy radioteleskop RT-3 o średnicy czaszy 15 m. Podczas wizyty grupa uczniów odbyła wraz z przewodnikiem - astronomem spacer po terenie obserwatorium i zwiedziła kopuły teleskopów optycznych. Uczniowie dowiedzieli się także, jaka jest rola teleskopów optycznych w astronomii oraz na czym polega praca astronoma. Dodatkowo wzięli udział w fascynujących warsztatach pt. ,,Podstawy optyki geometrycznej". To była niezwykła lekcja astronomii!
Dwa dni później grupa uczniów z klas 4-8 odwiedziła miasto przygód Mandorię. Wycieczkowicze bawili się na kolejce górskiej Merkant, Latarni Leonarda – unoszącej nad ziemię rowerki, wirującej w porcie Galeon. Odwiedzili także Skarbiec – czyli skrywający niejedną tajemnicę labirynt luster. Wirowali na dwupoziomowej karuzeli weneckiej Karawana, czy też karuzeli łańcuchowej Klejnot. To był wyjazd pełen niesamowitych wrażeń.
Z radością przyjęliśmy podziękowania od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania "Kordiana" Juliusza Słowackiego. Cieszymy się, że kolejna pozycja książkowa z emitowanej edycji Narodowego Czytania dołączy do naszej polonistycznej biblioteczki.
W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnychdnia grupa przedszkolaków odwiedziła pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani pielęgniarka przyjęła maluchów bardzo serdecznie. Następnie pan doktor przeprowadził badanie stomatologiczne . Na koniec wizyty dzieci dostały od wychowaczyni drobny upominek.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej, żywej lekcji biologii. Podczas tych zajęć mieli możliwość odkrycia fascynującego świata gadów, zgłębiając ich przystosowania do różnych środowisk oraz historię ewolucyjną tej niezwykłej grupy zwierząt.
Dodatkowo, dzieci miały unikalną okazję do interakcji z egzotycznymi gadami, takimi jak wąż zbożowy, boa dusiciel oraz gekon lamparci. Te doświadczenia nie tylko wzbogaciły ich wiedzę, ale także wzbudziły jeszcze większe zainteresowanie naukami przyrodniczymi. Koordynatorką działań przyrodniczych jest p. Anna Ramowska.
To dni, w których podkreślamy moc miłych słów i dobrych uczynków. W tym czasie wiele się działo: uczniowie pisali miłe słowa, które umieszczali na Drzewkach Życzliwości, szkolna TV nagrywała pozdrowienia, odbył się Plebiscyt Życzliwości, w każdej z klas wybrano najżyczliwszą osobę. Kolor żółty zdominował budynek naszej szkoły. Żółty jest symbolem szczęścia, optymizmu i życzliwości. O nasz dobrostan dbają nasze panie pedagog i pani psycholog. Dziękujemy:)
Gminne zawody w unihokeju zakończyliśmy dużym sukcesem. Trzy drużyny (z czterech) awansowały do etapu powiatowego. Są to: reprezentacja chłopców starszych (młodzieży) oraz reprezentacje chłopców i dziewcząt młodszych. Gratulacje dla młodych sportowców i naszych wuefistów!
Podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości w SP w Kończewicach ogłoszono wyniki gminnego Konkursu Fotograficznego "MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ w Gminie Chełmża".
Z naszej szkoły wpłynęło 10 prac. W kategorii klas I- III miejsce 3 zajął Stanisław Gębski z klasy I b, natomiast w kategorii klas IV-VIII- 2 miejsce Igor Nowaczyk z klasy VI b.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i opiekunowi p. B.Wantowskiej. Dziękujemy organizatorom.
Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach. Świetnie wypadają nie tylko w sporcie Zasady polskiej ortografii też nie są im obce. W Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty Toruńskiego” Kacper Krukowski zajął III miejsce. Olgierd Pacek nie znalazł się na podium, ale także wykazał się świetną znajomością zasad ortograficznych. Warto dodać, że 10 grudnia Olgierd będzie brał udział w etapie rejonowym Konkursu Przedmiotowego z matematyki. A już 28 listopada będziemy trzymać kciuki za Maję Matczak, Nicolę Sipak i Igora Woronowicza, którzy zmierzą się z testem etapu rejonowego w Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego.
W ogólnopolskich zawodach karate w Bydgoszczy Kalinka Twardowska i Marysia Pilch zajęły 3 miejsce w kumite, a Olo Twardowski 3 miejsce w kata!
To wielkie osiągnięcia. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
Także w tym roku dołączyliśmy do akcji, w ramach której przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt w Toruniu.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz rodzicom za włącznie się w akcję.
Koordynatorzy: A. Parzyszek, I. Markiewicz, M. Taborek.
20 listopada zapraszamy rodziców naszych uczniów na spotkania z wychowawcami. Szczegóły w e-dzienniku.
Uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
8 listopada zebraliśmy się w hali sportowej, by w asyście sztandaru szkolnego wziąć udział w apelu o podniosłym, wzruszającym charakterze.
Młodzi artyściz 7a, przygotowani przez p. Marzenę Biedrzycką, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Wzruszające wiersze o Polsce przepleciono tańcem zespołu "Figielek" oraz pięknym śpiewem Marceliny Cichy. Wspomniano ważne historyczne daty i przypomniano, czym dla każdego Polaka powinna być Ojczyzna, za którą nasi przodkowie przez wieki przelewali krew.
To święto uczy nas, że wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.
Spotkanie stało się również okazją przedstawienia uczniów biorących udział w konkursach patriotycznych.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marcelina Cichy, która zajęła I miejsce w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej - Tobie Polsko - w Zamku Bierzgłowskim.
W konkursie plastycznym "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" zorganizowanym przez SP w Grzywnie II miejsce zajął Tymon Peszek, a III miejsce Nikodem Trzpil. Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Kurdynowska oraz Zuzanna Ramowska.
Pani Dyrektor Beata Zając pogratulowała uczniom oraz życzyła kolejnych sukcesów.
Ważnym punktem spotkanie poświęconego niepodległości był nasz udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do Hymnu". Wraz z innymi polskim szkołami i placówkami edukacyjnymi o godz. 11:11 włączyliśmy się do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, by w ten sposób symbolicznie upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Tydzień Zdrowego Odżywiania, który odbył się w pierwszym tygodniu listopada, to świetny sposób, aby nauczyć uczniów znaczenia zdrowych nawyków W oddziałach przedszkolnych i klasach I-III odbyły się warsztaty, które przybliżyły dzieciom zasady żywienia. A pomogły w tym panie dietetyczki: Natalia Jastrzębska i Agata Suchenek. Piramida zdrowego odżywiania jest nam dobrze znana!
Dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III i IV-VIII samodzielnie przygotowali pyszne śniadania. Kolorowe i zdrowe kanapki królowały na każdym talerzyku. Uczniowie klas szóstych oraz klasy ósmej podczas lekcji biologii oraz techniki przygotowali nie tylko kolorowe kanapki, ale także owocowe i warzywne sałatki, a niektórzy wypiekali nawet marchewkowe paszteciki. Całe przedsięwzięcie nie tylko umożliwiło uczniom nabycie praktycznych umiejętności kulinarnych, ale także podkreśliło znaczenie zdrowego odżywiania w codziennym życiu. Były to lekcje pełna radości i pysznych zdrowych przysmaków.
Nasza szkoła przystapiła w tym roku do ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”
Pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany przez Fundację UNAWEZA, jest reakcją na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Więcej o programie: https://mlodeglowy.pl/
Ale nasze panie od pomocy pedagogiczno - psychologicznej: p. Magdalena. Wawrzyniak, p. Ewa Zgurzyńska i p. Martyna Cyrklaff, organizują dla uczniów wiele akcji w ramach dbania o zdrowie, zwłaszcza psychiczne.
2 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Świeto przypomina nam, że przemoc, zarówno fizyczna, jak i psychiczna, nie powinna być akceptowana w żadnej formie. To także okazja do promowania pokojowych działań, dialogu i wzajemnego szacunku. W wielu krajach organizowane są tego dnia akcje społeczne, kampanie edukacyjne oraz wydarzenia, które mają na celu uwrażliwienie na problem przemocy i zachęcenie do jej zapobiegania. Dążenie do świata bez przemocy to wyzwanie, które dotyczy nas wszystkich – każdego dnia możemy działać na rzecz pokoju i wzajemnego zrozumienia.
9 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem święta jest edukacja w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększenie świadomości i wspieranie walki ze stygmatyzacją osób z problemami psychicznymi.
Z tej okazji powstały specjalne strefy: strefa zdrowego odżywiania, strefa relaksu oraz strefa wsparcia i informacji o tym, jak można zadbać o zdrowie psychiczne. Ponadto w klasach 5-6 p. dietetyk, p. Natalia Jastrzębska, przeprowadziła lekcje o zdrowym odżywianiu.
Powered by aSc EduPage