Klasa 4a przez cały rok szkolny realizowała program ,,Aktywni Błękitni”, którego celem było przekazanie uczniom wiedzy o tym, jak mądrze gospodarować wodą, chronić środowisko, a jednocześnie zapobiegać suszom i powodziom. Nasi uczniowie doskonale odnaleźli się w tej tematyce, realizując mnóstwo działań, dzięki którym znaleźliśmy się wśród 12 wyróżnionych placówek.
BRAWO!
Aktywni Błękitni w klasie 4a
Bieg terenowy w ramach akcji - INTEGRACJA
18 czerwca wszystkie klasy uczestniczyły w biegu terenowym po najbliższej okolicy. Zadania, zagadki i trasę przygotowali dla nas nasi nauczyciele: p. D. Ramowski, p. M. Rosiński i p. M. Wawrzyniak. Imprezę zakończyliśmy ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. To był niezwykle przyjemny spacer ścieżkami wzdłuż jeziora. Na trasie trzeba było wykonać zdjęcia klasowe, które dołączamy do tego wpisu:)
Sportowy sukces Agnieszki z 3a:)
Agnieszka Lada z klasy IIIa zajęła III miejsce w Mistrzostwach Województwa LDK, w biegu na 600 metrów.
GRATULUJEMY! Upał nie przeszkodził jej w zdobyciu podium.Należy przy tej okazji nadmienić, że to nie jest jedyne, sportowe osiągnięcia Agnieszki. Może się ona poszczycić również I miejscem w skoku w dal i III w biegu na 600 m w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, I miejscem w Warszawskiej Lidze Biegowej i innych.
Podobne osiągnięcia na swoim koncie ma także jej siostra Weronika.
Dziewczyny, kibicujemy Wam!
Życzymy dalszych sukcesów!
Podsumowanie Międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III "Czytam z klasą lekturki spod chmurki".
Przez cały rok szkolny 2020/ 2021 uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3b wraz z nauczycielami i biblioteką szkolną realizowali poszczególne zadania przypisane do projektu. Projekt składał się z 3 modułów:
MODUŁ I - " Mała chmurka w krainie drzew" - uczniowie otrzymali specjalne zeszyty - "lekturniki", które uzupełniali informacjami dotyczącymi wybranych lektur. Podsumowaniem pierwszego modułu był zorganizowany w naszej szkole " Dzień drzewa". Tego dnia wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy oraz zasadziliśmy drzewa, które będą pięknie rosły wokół naszej szkoły
MODUŁ II - "Mała chmurka w krainie śniegu" - ten moduł realizowaliśmy zimą. Kolejny raz wybraliśmy lektury, ale tym razem związane z tematyką zimową. Wypełniliśmy lekturniki, bawiliśmy się na balu u Pani Zimy oraz zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie tej części projektu. Wspólnie śpiewaliśmy, bawiliśmy się w kalambury, rozwiązywaliśmy zagadki oraz prezentowaliśmy prace plastyczno- techniczne związane z bohaterami czytanych przez nas książek.
MODUŁ III - " Mała chmurka w krainie słońca". Ten moduł realizowaliśmy wiosną( oprócz czytania lektur, wykonywaliśmy też ekologiczne zabawki, rozmawialiśmy o ekologii ,zorganizowaliśmy pikniki pod chmurką ) Podsumowanie oraz finał całej akcji odbył się w " Dzień Dziecka ".
Realizacja projektu sprawiła uczestnikom wiele radości oraz w bardzo miły i atrakcyjny sposób zachęcała do czytania lektur. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji !!! Koordynator: Joanna Warylewska
NASZA SZKOŁA TRZYMA FORMĘ !!!
Klasy siódme zakończyły realizację programu ,, Trzymaj formę”. Głównym celem programu było poznanie i przeanalizowanie polskich, włoskich i greckich nawyków żywieniowych oraz ich ocena w odniesieniu do Talerza Zdrowia i zaleceń żywieniowych. Zadania projektowe uczniowie wykonywali od stycznia do maja 2021 roku.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. A. Ramowska
Godziny Wychowawcze ze Światem
W roku tym szkolnym klasa 6b realiowała na godzinach wychowawczych program Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny Wychowawcze ze Światem". w ramach progrmu uczniowie spojrzeli na swiat z innej perspektywy, poznali problemy somalijskich szkół, uchodżców, głodujących. Edukacja globalna związana z kwestią sprawiedliwości i solidarności uświadomiła uczniom, jaka rolę odgrywają codzienne wybory i zachowania na losy przyszłego świata.
Wyjazd integracyjny 8a do Wądzynia
W ośrodku Półwysep Wądzyń 8 a spędziła 4 dni, korzystając z uroków przyrody, bliskości jeziora i możliwości bycia po prostu razem. Dzięki swojemu wychowawcy, p. C. Skrzypczakowi, uczniowie mogli w słoneczne dni pływać na rowerach wodnych, kąpać się w jeziorze lub zwyczajnie odpoczywać na plaży. Wieczorami grali w piłkę, kręgle i bilard. To był naprawdę niezapomniany wyjazd.
Sukces Łukasza w ogólnopolskim konkursie ALBUS!!!!
Łukasz Hybner z klasy 8a odniósł kolejne sukcesy w konkursach ogólnopolskich .
Uczeń został laureatem z chemii i biologii oraz został wyróżniony z fizyki i geografii.
Konkursy były organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej ALBUS 2021. Zmagania odbywały się 5-11 maja 2021.
Każdy konkurs składał się z 26 zadań obejmujących treści spoza podstawy programowej. Celem konkursu była popularyzacja nauk przyrodniczych.
Serdecznie gratulujemy.
Wolni od uzależnień...
2 czerwca podczas Imprezy profilaktycznej "Wolni od Uzależnień" podsumowaliśmy działania profilaktyczne roku szkolnego 2020/2021 oraz gościliśmy teatr profilaktyczny "Kurtyna" z Krakowa ze spektaklem: Internetowa afera.
Dziękujemy GKRPAiPN za dofinansowanie tego przedsięwzięcia,Uczniowie klas IV-VIII rywalizowali w konkursach dotyczących zdrowego stylu życia, zainteresowań i różnych aktywności w czasie wolnym,
Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie.
Organizatorki:
Magda Wawrzyniak i Anna Ramowska
Dzień Sportu z okazji Dnia dziecka
W tym roku w sportowej rywalizacji uczestniczyły wszystkie klasy z Pluskowęs. Emocje sięgały zenitu, gdy poszczególne zespoły zmagały się z wymyślnymi konkurencjami przygotowanymi przez naszych wuefistów.
Na poziomie klas 4 i 5 lepsi okazali się starsi uczniowie, podobnie w klasach 6 6a była lepsza. Wśród klas 7 i 8 zwycieżyły oddziały B. ale najważniejsze, że zabawy było dużo, a sport jednoczy, a nie dzieli. W meczu piłki nożnej między uczniami a nauczycielami porażkę ponieśli nauczyciele 2:3. BARDZO DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW za lody, którymi delektowaliśmy się w czasie zaciętego kibicowania.
Dzień Dziecka
Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego
12Dzień Dziecka to bardzo oczekiwane wydarzenie w szkole. Dzisiaj uczniowie usłyszeli głośne "Sto lat" odśpiewane przez wszystkie panie. Nastepnie rozstrzygnięto wszystkie konkursy.
Konkurs pięknego czytania w klasach I-III:
I miejsce: Julia Sałatowska
II miejsce: Marcelina Cichy, Mikołaj Owczarczyk, Aleksander Makowski, Nadia Anuszewska
III miejsce: Wiktor Kałdonek, Miłosz Radusiewicz, Marcelina Wolak, Wojciech Zieliński, Wiktor Zając,
Podsumowanie działan profilaktyki zdrowia "Żyj czysto i zdrowo" - konkurs wiedzy;
Najlepsi to: w kategirii klasy I - Szymon Zdybel, klasy II - Maja Stankiewicz, klasy III Aleksander Witkowski
Swoje święto dzieci spędziły w gronie kolegów z klasy piekąc kielbaski przy ognisku i bawiąc się w gry zaproponowane przez swoich wychowawców. To był radosny, pełen wrażeń dzień.
Znów razem ...
Po wielu miesiącach zdalnego nauczania wreszcie nasi uczniowie wrócili do szkoły. Pierwszy poświęciliśmy na reintegrację, by znów poczuć klimat szkoły, tej przyjaznej i pełnej życzliwych ludzi. Uczniowei spędzili 2 godziny ze swoimi wychowawcami, by odbudować realcje, które w czasie lockdownu na pewno zostały zachwiane. Tym wszystkim, którym trudniej powrócić do szkolnej rzeczywistości, pomocą służy nasza pani pedagog, Magdalena Wawrzyniak.
Kolejne chemiczne wyzwanie Łukasza...
Łukasz Hybner z klasy 8a wziął udział finale Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej.
Zmagania odbyły się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Zmagania olimpijskie - 11 zadań zamkniętych i otwartych - obejmowały treści wykraczające poza podstawę programową szkoły podstawowej.
Olimpijczyka przygotowywała pani Agnieszka Hońdo-Brudz.
Trzymamy kciuki, czekając na wyniki.
Klasy 4-8 działają z imPETem...
Uczniowie naszej szkoły już od pierwszych zadań bardzo chętnie uczestniczyli w realizacji programu ,,Działaj z imPETem". W październiku kilkunastu uczniów wzięło udział w konkursie podczas wirtualnego spaceru z Miecią. Czołowe miejsca zajęli: Jacek Kowalski z klasy 4a oraz Filip Rocławski z klasy 8b. Następnie w listopadzie uczniowie klas 4-8 aktywnie rozwiązywali rebusy związane z segregacją butelek PET. Przesyłane były zdjęcia z prawidłowymi rozwiązaniami, ale nie brak było również takich z autorami rozwiązań. Zadanie grudniowe, choć wymagające większego nakładu pracy i zaangażowania, polegające na wykonaniu dowolnej ozdoby choinkowej z butelek PET również znalazło swoich zwolenników. W nowym roku uczniowie przystąpili do tworzenia swoich Eko-postanowień. Zadanie lutowe związane z rozwiązywaniem rebusów pozwoliło naszym uczniom sprawdzić wiedzę z zakresu butelek PET i zasad ich segregowania. W marcu uczniowie tworzyli lapbooki prezentujące świat segregacji butelek PET. Ostatni miesiąc to udział w konkursie ,,Dzień bez śmiecenia”. Polegał on na ułożeniu wierszyka związane z segregacją. Tak duże zainteresowanie realizacją poszczególnych zadań, pomimo trudnego pandemicznego czasu, pokazuje, iż segregacja i dbałość o planetę nie jest obojętna Naszym uczniom. Prezentowane zdjęcia to tylko niewielki wycinek ich aktywności.
Dziękuję wszystkim uczestnikom programu za zaangażowanie. A. Ramowska
SZKOLNA POMOC KOLEŻEŃSKA
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do współpracy w ramach akcji „SZKOLNA POMOC KOLEŻEŃSKA”.
Na pewno każdy z nas, nawet najzdolniejszy, znalazł się w sytuacji, kiedy musiał skorzystać z czyjejś pomocy, porady. Pomoc koleżankom i kolegom, którzy mają trudności z opanowaniem materiału szkolnego to bardzo ważny zwyczaj, czasem wręcz konieczny we współczesnej szkole, to też ogromna obopólna satysfakcja. Rówieśnicy rozumieją się lepiej, „odbierają na tych samych falach”, potrafią szybciej, w znacznie bardziej przystępny sposób przekazać trudne dla innych partie materiału. Gorsze oceny mogą pojawić się w różnym czasie i z różnych powodów (długa nieobecność w szkole, czasowa niedyspozycja, wiosna w sercu lub za oknem…), jednakże niezmiennie prowadzą do problemów. Pomoc koleżeńska to też wspólnie spędzony czas, zwyczajne spotkanie czy rozmowa.
Moim celem jest stworzenie ZESPOŁÓW POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ.
Jeżeli potrzebujesz pomocy drugiej osoby – PRZYJDŹ!
Jeśli możesz takiej pomocy udzielić, chcesz spróbować pomóc innym uczniom naszej szkoły w zrozumieniu trudniejszego materiału, czy poświęcić swój wolny czas –ZGŁOŚ SIĘ !
POMOC KOLEŻEŃSKA pozwala na:
– nadrobienie zaległości po dłuższej nieuwadze lub nieobecności,
– poprawienie ocen,
– utrwalenie materiału,
– nawiązanie nowych znajomości i odbudowę relacji po pandemii,
spędzenie czasu w przyjaznej atmosferze,
– kształtowanie takich cech charakteru jak: odpowiedzialność, obowiązkowość i koleżeństwo,
– satysfakcję (pomagam, więc jestem!),
- dowartościowanie,
– dobre wykorzystanie wiedzy i umiejętności uczniów,
– dbanie o atmosferę w szkole i poczucie, że można polegać na kolegach.
PODZIEL SIĘ WIEDZĄ – NIE ZWLEKAJ!
POPROŚ O POMOC – NIE PRZEGAP!
Zbieram nazwiska chętnych do pomocy w nauce koleżankom i kolegom w naszej szkole oraz tych, którzy wsparcia potrzebują. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są przez p. Mariolę Zygarską (osobiście, Librus oraz mailowo: zygarska@spzelgno.pl ).
I po egzaminach...
Nasi ósmoklasiści zakończyli zmagania z testami egzaminacyjnymi. Przez trzy dni rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. To był pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu. Ale dali radę. Jesteśmy z nich dumni. Życzymy powodzenia na kolejnych egzaminach, nie tylko tych szkolnych.🤗
Przedszkolaki MAMOM:)
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego w grupach przedszkolnych pod hasłem "Mama, Mamusia, Mateńka":
- kategoria 3-4 latki I miejsce - Julia Cichy, II miejsce - Natalia Kucharczyk, Wiktor Padusiński, III miejsce - Marcelina Szakiewicz, Zuzia Truszczyńska. Wyróżnienia - Franek Mucha, Jakub Włodarski;
-kategoria 5-6 latki: I miejsce - Kalina Twardowska, II miejsce - Marysia Pilch, Antek Dejewski, III miejsce - Zofia Maćkowska, Franek Graczyk. Wyróżnienia - Olgierd Twardowski, Fabian Truszczyński.
GRATULUJEMY!!!Życzenia od grupy 0a oraz piosenki dla wszystkich mam od przedszkolaków:
Dzień Mamy w klasach I-III
Nowa galeria Dzień Mamy w klasach I-III została dodana do albumu fotograficznego
Wszystko dla naszych kochanych mam! Żyjcie nam sto lat i dłużej. Kochamy Was! - Dzieciaki
Egzamin ósmoklasisty
Dzisiaj uczniowie naszych najstarszych klas przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Trzydniowy egzamin rozpoczął się pisemnym testem wiedzy z języka polskiego. Przed nimi jeszcze sprawdzian z matematyki i języka angielskiego.
Wynik egzaminu ósmoklasisty wpływa na przyjęcie do wybranej przez ucznia szkoły ponadpodstawowej. Jest on obowiązkowym warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają 2 lipca. Zaświadczenia o wynikach będą mogli odebrać w szkole 9 lipca.
Ósmoklasiści trzymamy za Was kciuki, życzymy jak najwyższych wyników!
Kolejny sukces Łukasza!!!
Łukasz Hybner, uczeń klasy 8a, został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Panda 2021. Organizatorem były Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI. Konkurs przeprowadzony został w formie testu jednokrotnego wyboru. Test zawierał 30 pytań z czterema wariantami odpowiedzi. Ucznia przygotowywała pani Agnieszka Hońdo-Brudz, korzystając z platformy ZOOM.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie